para asterasΟ Φακούντο Πάρα σκόραρε στην Τουρκία απέναντι στη Μπεσίκτας και μίλησε γα το 1-1 του Αστέρα Τρίπολης.

Αναλυτικά όσα είπε στη Real News :

«Το ματς δεν ήταν εύκολο διότι ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς, αλλά όλοι μας πιστέψαμε ότι το παιχνίδι μπορεί να γυρίσει, παρά το 1-0 του ημιχρόνου.

Στη φάση του γκολ σκέφτηκα γρήγορα, σούταρα και η μπάλα μπήκε, αυτό είναι όλο. Είμαι χαρούμενος που σκόραρα, αλλά περισσότερο επειδή η ομάδα έφυγε αήττητη από το γήπεδο. Όταν έγινε η κλήρωση δεν μας έδιναν πολλές ελπίδες, αλλά αυτό που ξέρουμε εμείς είναι ότι θα παλεύουμε όλους τους αγώνες από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Κάθε αγώνας είναι ξεχωριστός. Έχουμε τη Παρτίζαν στην έδρα μας, αλλά πριν υπάρχει η Καλλονή. Θέλουμε να κάνουμε το βήμα παραπάνω στην Ευρώπη, αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα αδιαφορήσουμε για το πρωτάθλημα».