aiolikos panarkadikos

Με το γκολ του Κώτσιρα στο 83' ο Παναρκαδικός πανηγύρισε ένα ακόμη σπουδαίο διπλό, αυτή τη φορά στη Μυτιλήνη κόντρα στον Αιολικό (0-1)! Δεν σταματά πουθενά η πράσινη αρμάδα που συνεχίζει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων.

Ο Παναρκαδικός επιστρέφει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη Μυτιλήνη καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο του Αιολικού με το γκολ που σημείωσε ο Κώτσιρας στο 83'. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το μηδέν στην άμυνα, είδαν τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μήχου στο 74' και κατάφεραν να πάρουν το διπλό επτά λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Η ομάδα της Τρίπολης πάει από το καλό στο καλύτερο, έχει βρει ρυθμό και το σύνολο των Καλογιαννίδη και Τζήλου εντυπωσιάζει παίρνοντας αποτελέσματα εναντίον δύσκολων αντιπάλων. Στη Μυτιλήνη, κλήθηκε να επαναλάβει τις τελευταίες καλές εμφανίσεις και με σκόρερ των Κώτσιρα έκανε ένα σπουδαίου, απολαυστικότατο διπλό!
Κυρίαρχος στο 90λεπτο, με φάσεις και καλή παρουσία, ο Παναρκαδικός πήρε δίκαια τη νίκη και συνεχίζει να μας τρελαίνει!

Η εξέλιξη του αγώνα

Τελικό αποτέλεσμα 0-1

83' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!! Ο Κώτσιρας πλασάρει και κάνει το 0-1!!!

74' Δοκάρι για τον Αιολικό από εκτέλεση φάουλ με τον Μήχο.

73' Κεφαλιά του Σπανού η μπάλα άουτ.

55' Ο Κώτσιρας μπαίνει στην μεγάλη περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα περνά άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Πιέζουν οι γηπεδούχοι, αντέχει η άμυνα του Παναρκαδικού

44' Σέντρα στην περιοχή του Παναρκαδικού διώχνει με τις γροθιές ο Ψυχογιός

21' Σέντρα του Δήμου, το σουτ από τον Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε άουτ.

17' Εκτέλεση κόρνερ από τον Καδά, ο Σταθουλόπουλος το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ.

Σέντρα στο ματς

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Κυριακόπουλος, Αρώνης, Χατζόπουλος, Κωστάκης, Βλαχοκυριάκος, Σταθουλόπουλος, Δήμος, Τριμπόνιας, Καδάς, Κώτσιρας