david atlantis 1os 2016svaeΤην 1η θέση για άλλη μια φορά την φετινή χρονιά κατέκτησε ο αθλητής του ομίλου μας Ζωγραφάκης Δαβίδ . Στο τουρνουά ΣΒΑΕ που έγινε στο Atlantis Tennis Club ο Ζωγραφάκης στην κατηγορία 35+ κατέκτησε την 1η θέση του τουρνουά ανεβαίνοντας και άλλο στην Πανελλήνια κατάταξη των Βετεράνων. Το συγκεκριμένο τουρνουά αποτελεί ένα ακόμα διεθνές ταξίδι για τον Ζωγραφάκη αφού είναι πιστοποιημένο από την ITF (International Tennis Federation

)Σε 16αρι ταμπλό ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης πέρασε τον πρώτο γύρο με bye και στον 2ο γύρο αντιμετώπισε και επικράτησε του Φραγκάκη με 2-0 σετ (76,63). Στον ημιτελικό αντίπαλος του Ζωγραφάκη ήταν ο Καριώτης, του οποίου και επιβλήθηκε με 2-0 σετ (62, 76). Στον τελικό ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης κατέκτησε την 1η θέση κερδίζοντας τον Χολέβα με 2-0 σετ (64,63).

Πολλά συγχαρητήρια για μια ακόμη πρώτη θέση στο Διεθνές τουρνουά ΣΒΑΕ του Atlantis στον αθλητή μας Ζωγραφάκη Δαβίδ και καλή επιτυχία στους επόμενους αγωνιστικούς του στόχους.