KARTSOVAΙσόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Άρης Τρίπολης και Κορακοβούνι για την 5η Αγωνιστική των μπαράζ της Β' Αρκαδίας. Η αναμέτρηση γκολ, δοκάρια, πάθος και αποβολές στο φινάλε. Στο 56' ο Μπακάλης άνοιξε το σκορ για το Κορακοβούνι, αλλά ο Δημητρέλης στο 88' ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα της Τρίπολης.

Το πρώτο ημίχρονο άρχισε εντυπωσιακά με τον Λένγκο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αρφάνη στο 4'. Στο 12ο λεπτό το σουτ του Λάμπρου από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βαρούχα. Στη συνέχεια η εικόνα της αναμέτρησης δεν ήταν ανάλογη. Από την άλλη πλευρά το Κορακοβούνι έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 21' να ανοίξει το σκορ, όταν μετά από μπαλιά του Γ. Λυτρίβη, βρέθηκαν ο Λάμπρου, ο Μπακάλης και ο Ν. Κουλεντιανός βρέθηκαν μόνοι τους απέναντι στον Βαρούχα ωστόσο ο πρώτος δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Άρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 46'. Ο Γ. Λυτρίβης σέντραρε από τα δεξιά, ο Βαρούχας έκανε άστοχη έξοδο και ο Μπακάλης με δυνατό σουτ εντός μεγάλης περιοχής έκανε το 0-1. Από την πλευρά του ο Άρης Τρίπολης άρχισε να πιέζει ολοένα και περισσότερο. Η ομάδα της Τρίπολης είδε τους κόπους της να δικαιώνονται όταν στο 88' ο Αγόρας από τα αριστερά σέντραρε προς την μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων και ο Δημητρέλης στο ύψος της μεγάλης περιοχής ισοφάρισε διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Το Κορακοβούνι ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν στο 90' ο Γ. Λυτρίβης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Χριστόπουλο. Ένα λεπτό αργότερα αποβλήθηκε ο Π. Λυτρίβης για μαρκάρισμα στον Λένγκο.

Οι συνθέσεις:

Άρης Τρίπολης: Βαρούχας, Τσακάλης (63' Γ. Σίδερης), Παπαγεωργίου, Τράμπας (20' Χριστόπουλος), Ψιμούλης, Νάτσης, Αγόρας, Γαλάνης, Λένγκος, Δημητρέλης, Νικολακόπουλος (79' Ν. Σίδερης).

Κορακοβούνι: Αρφάνης, Β. Λυτρίβης, Κουλεντιανός, Ι-Α Λυτρίβης, Π. Λυτρίβης, Γ. Λυτρίβης, Μ. Λυτρίβης (65' Κούρος, 85' Κουρμπέλης), Π. Σκαντζός, Α. Λάμπρου, Μπακάλης.