Τοπική Κοινότητα Ακόβου

1. Σπανός Παναγιώτης του Στυλιανού (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ακόβου)

2. Τζούβελης Γεώργιος του Αθανασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ακόβου)

Τοπική Κοινότητα Αναβρυτού

1. Θεοδωρόπουλος Γεώργιος του Φωτίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Αναβρυτού)

2. Τριάντος Θεόδωρος του Νικολάου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Αναβρυτού)

Τοπική Κοινότητα Ανεμοδουρίου

1. Ζαμάνης Αθανάσιος του Αναστασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ανεμοδουρίου)
2. Παπαδόπουλος Ηλίας του Γεωργίου(Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ανεμοδουρίου)

Τοπική Κοινότητα Ανθοχωρίου

1. Σαραντόπουλος Κωνσταντίνος του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ανθοχωρίου)

Τοπική Κοινότητα Άνω Καρυών

1. Καραγιάννης Πέτρος του Βασιλείου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Άνω Καρυών)

Τοπική Κοινότητα Ατσιχόλου

1. Θεοχάρης Χρήστος του Χαράλαμπου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ατσιχόλου)

2. Παναγόπουλος Γεώργιος του Αναστασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ατσιχόλου)

Τοπική Κοινότητα Βάστα

1. Αλεξόπουλος Νικόλαος του Σωτηρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Βάστα)

2. Κατσιώλη Γεωργία του Ιωάννη (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Βάστα)

Τοπική Κοινότητα Βελιγοστής

1. Αλεβίζος Ευάγγελος του Σπύρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Βελιγοστής)

2. Ξενοκτιστάκης Εμμανουήλ του Δημητρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Βελιγοστής)

Τοπική Κοινότητα Βουτσαρά

1. Καπερώνης Δημήτριος του Αναστασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Βουτσαρά)

Τοπικής Κοινότητας Γέφυρας

1. Παρασκευόπουλος Λεωνίδας του Δημητρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Γέφυρας)

Τοπική Κοινότητα Γιανναίων

1. Μπαλίκος Κωνσταντίνος του Δημητρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Γιανναίων)

Τοπική Κοινότητα Γραικού

1. Χρονοπούλου Βασιλική του Ηλία (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Γραικού)

Τοπική Κοινότητα Δυρραχίου

1. Θεοδωρόπουλος Νικήτας του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Δυρραχίου)

Τοπική Κοινότητα Ελληνίτσας

1. Ζαφειριάδης Σταύρος του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ελληνίτσας)

2. Καρτσώνη Παρασκευή του Ιωάννη (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ελληνίτσας)

Τοπική Κοινότητα Ζώνης

1. Αργυρόπουλος Αθανάσιος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ζώνης)

2. Καραλέκας Ιωάννης του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ζώνης)

Τοπική Κοινότητα Θωκνίας

1. Δόξα-Σχιστού Κυριακούλα του Παύλου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Θωκνίας)

2. Τσαγκάνη Διαμάντω του Γεωργίου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Θωκνίας)

Τοπική Κοινότητα Ίσαρη

1. Κερασιώτης Νικόλαος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ίσαρη)

2. Τσουτσουμπρής Παναγιώτης του Αντωνίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ίσαρη)

Τοπική Κοινότητα Ισιώματος Καρυών

1. Κονταξής Αθανάσιος του Θεοδώρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ισώματος Καρυών)

2. Παπαηλιού Βασίλειος του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ισώματος Καρυών)

Τοπική Κοινότητα Καμάρας

1. Μπουζιάνης Γρηγόριος του Βασιλείου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Καμάρας)

2. Μπούρας Θεόδωρος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Καμάρας)

Τοπική Κοινότητα Καράτουλα

1. Παναγούλια Σταυρούλα του Αντωνίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Καράτουλα)

2. Σταυρόπουλος Γεώργιος του Σωτηρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Καράτουλα)

Τοπική Κοινότητα Καρίταινας

1. Κατσιρούμπα Μαρία του Κωνσταντίνου (Υποψήφια Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Καρίταινας)

2. Κοκολιάς Γεώργιος του Ηλία (Υποψήφιος Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Καρίταινας)

3. Παπαναστασίου Γεωργία του Βασιλείου (Υποψήφια Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Καρίταινας)

Τοπική Κοινότητα Καστανοχωρίου

1. Χρηστέας Αθανάσιος του Εμμανουήλ (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Καστανοχωρίου)

Τοπική Κοινότητα Κατσίμπαλη

1. Κωττάκης Σταμάτης του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κατσίμπαλη)

2. Λαμπροπούλου Αθανασία του Γεωργίου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κατσίμπαλη)

Τοπική Κοινότητα Κάτω Καρυών

1. Γκίκας Παναγιώτης του Στεφάνου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κάτω Καρυών)

Τοπική Κοινότητα Κουρουνιού

1. Κόκκοτα Δήμητρα του Γεωργίου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κουρουνιού)

2. Κοντοέ Παναγιώτα του Βασιλείου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κουρουνιού)

Τοπική Κοινότητα Κυπαρισσίων

1. Τσουμπλέκα Ελένη του Ευαγγέλου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κυπαρισσίων)

Τοπική Κοινότητα Κωτιλίου

1. Δούμουρας Παναγιώτης του Αργυρίου Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κωτιλίου)

2. Μαντζιώρης Δημήτριος του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Κωτιλίου)

Τοπική Κοινότητα Λεονταρίου

1. Μακρόπουλος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου (Υποψήφιος Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Λεονταρίου)

2. Νικολακόπουλος Θεόδωρος του Δημητρίου (Υποψήφιος Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Λεονταρίου)

3. Παπαγγελή Καλλιόπη του Εμμανουήλ (Υποψήφια Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Λεονταρίου)

4. Τσάκαλης Δημήτριος του Γεωργίου (Υποψήφιος Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Λεονταρίου)

Τοπική Κοινότητα Λυκαίου

1. Συρεγγέλας Γεώργιος του Χρήστου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκαίου)

2. Χασομέρης Γεώργιος του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκαίου)

Τοπική Κοινότητα Λυκόσουρας

1. Καρελάς Γεώργιος του Χρήστου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκόσουρας)

2. Μανούσος Αναστάσιος του Πέτρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκόσουρας)

Τοπική Κοινότητα Λυκοχίων

1. Μαρκολέφα Αντωνία του Αριστείδη (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκοχίων)

2. Μπουγιούκος Ιωάννης του Αλεξάνδρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Λυκοχίων)

Τοπική Κοινότητα Μακρυσίου

1. Πριλίγκος Δημήτριος του Αλεξάνδρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Μακρυσίου)

Τοπική Κοινότητα Μαλλωτών

1. Κεντιστός Σπύρος του Πέτρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Μαλλωτών)

Τοπική Κοινότητα Μαραθούσας

1. Μπελιάς Ιωάννης του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Μαραθούσας)

Τοπική Κοινότητα Μαράθων

1. Σαφλαγιούρας Δημήτριος του Αθανασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Μαράθων)

Τοπική Κοινότητα Μαυριών

1. Σέμπος Χρήστος του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Μαυριών)

Τοπική Κοινότητα Νέας Εκκλησούλας

1. Ζαχαρόπουλος Αναστάσιος του Θεοδώρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νέας Εκκλησούλας)

2. Παντελής Ηλίας του Παντελή (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νέας Εκκλησούλας)

Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Λυκόσουρας

1. Παναγιωτόπουλος Θεόδωρος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νεοχωρίου Λυκόσουρας)

2. Φωτοπούλου Παναγιώτα του Ηλία (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νεοχωρίου Λυκόσουρας)

Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Φαλαισίας

1. Κακαβάς Νικήτας του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νεοχωρίου Φαλαισίας)

2. Κάτσος Χρήστος του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Νεοχωρίου Φαλαισίας)

Τοπική Κοινότητα Παραδεισίων

1. Αρβανίτης Χρήστος του Αποστόλου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Παραδεισίων)

2. Μιχαλόπουλος Γεώργιος του Αποστόλου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Παραδεισίων)

Τοπική Κοινότητα Περιβολίων

1. Γκουγκούσης Κανέλλος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Περιβολίων)

2. Καλογερόπουλος Δημοσθένης του Πέτρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Περιβολίων)

Τοπική Κοινότητα Πετρίνας

1. Διαμαντόπουλος Γεώργιος του Χρήστου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Πετρίνας)

2. Μίχος Κωνσταντίνος του Σωτηρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Πετρίνας)

Τοπική Κοινότητα Πλάκας

1. Λάγιος Κωνσταντίνος του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Πλάκας)

Τοπική Κοινότητα Ποταμιάς

1. Καλαντζής Φώτης του Κωνσταντίνου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ποταμιάς)

2. Πετροπούλου Ιωάννα του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ποταμιάς)

Τοπική Κοινότητα Ραψομμάτη

1. Χάβαρης Δημήτριος του Θεοδώρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ραψομμάτη)

Τοπική Κοινότητα Ρουτσίου

1. Γιαννατσούλιας Πέτρος του Σπύρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Ρουτσίου)

Τοπική Κοινότητα Σαρακινίου

1. Μανωλόπουλος Θεόδωρος του Νικολάου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σαρακινίου)

Τοπική Κοινότητα Σκορτσινού

1. Δημόπουλος Κωνσταντίνος του Νικολάου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σκορτσινού)

2. Μεκλής Ευάγγελος του Σωτηρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σκορτσινού)

Τοπική Κοινότητα Σουλαρίου

1. Αποστολόπουλος Νικόλαος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σουλαρίου)

2. Παπαχρήστου Βασιλική του Σταύρου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σουλαρίου)

Τοπική Κοινότητα Σουλίου

1. Γιαννακόπουλος Αθανάσιος του Δημητρίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σουλίου)boyras

2. Μιχαλοπούλου Κωνσταντίνα του Δημητρίου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σουλίου)

Τοπική Κοινότητα Σούλου

1. Καρβέλας Βασίλειος του Αποστόλου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σούλου)

2. Καρδάσης Δημήτριος του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Σούλου)

Τοπική Κοινότητα Τουρκολέκα

1. Πετρόπουλος Ηλίας του Αναστασίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Τουρκολέκα)

Τοπική Κοινότητα Τριλόφου

1. Βρεττός Βασίλειος του Νικολάου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Τριλόφου)

2. Γκιώνη Δήμητρα του Νικολάου (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Τριλόφου)

Τοπική Κοινότητα Τριποτάμου

1. Χριστοπούλου Χριστίνα του Μιχαήλ (Υποψήφια Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Τριπόταμου)

Τοπική Κοινότητα Φαλαισίας

1. Γιαννακόπουλος Ιωάννης του Γεωργίου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Φαλαισίας)

2. Λάζαρης Ιωάννης του Νικήτα (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Φαλαισίας)

Τοπική Κοινότητα Χιράδων

1. Αθανασόπουλος Ιωάννης του Βασιλείου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χιράδων)

2. Γεωργανάς Περικλής του Αριστοτέλη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χιράδων)

Τοπική Κοινότητα Χράνων

1. Γεωργακόπουλος Νικόλαος του Σταύρου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χράνων)

2. Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χράνων)

Τοπικής Κοινότητας Χωρέμη

1. Γιαννόπουλος Γεώργιος του Παναγιώτη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χωρέμη)

2. Κουκουλάς Χρήστος του Ιωάννη (Υποψήφιος Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας Χωρέμη)

 

SXOLEIO 1Καταγγελία της απόφασης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου

Στις 4 Μαρτίου με το υπ' αριθμ. 3434 έγγραφό της η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου αποφάσισε την αναπλήρωση διδακτικών ωρών λόγω καταλήψεων σε Σχολικές Μονάδες του Νομού και της Περιφέρειας.
Οι Σύλλογοι γονέων Λυκείου και Γυμνασίου Μεγαλόπολης καταγγέλουμε την απαράδεκτη απόφαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου καθώς και του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων να λειτουργήσουν το Λύκειο και το Γυμνάσιο τις ημέρες των διακοπών του Πάσχα συγκεκριμένα στις 23,24,25 Απριλίου 2014.
Το ενδιαφέρων τους όμως είναι υποκριτικό:
Ενώ η διοίκηση << διαρρηγνύει τα ιμάτια της >> για την απώλεια λίγων διδακτικών ωρών κατά τις ημέρες των καταλήψεων σε περιορισμένο αριθμό σχολείων , δεν ενοχλείται καθόλου για την απώλεια πολλαπλάσιων διδακτικών ωρών μαθημάτων λόγω των κενών σε εκπαιδευτικό προσωπικό. Αυτές οι ώρες πότε θα αναπληρωθούν; Όλοι λοιπόν αντιλαμβάνονται ότι το πρόβλημα δεν είναι η αναπλήρωση των διδακτικών ωρών αλλά η τιμωρία των μαθητών και η επίδειξη αυταρχισμού απέναντι στους καθηγητές.

Περισσότερα...

megalopoli dimarxio 1Σας προσκαλούμε όπως, την 15η του μήνα Απριλίου του έτους 2014, ημέρα της εβδομάδας Μεγάλη Τρίτη και ώρα 3.30 μ.μ., προσέλθετε στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Μεγαλόπολης, σε τακτική συνεδρίαση, προκειμένου να συζητηθούν και να ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω θέματα:

1. Αποδοχή πίστωσης ποσού 179.273,21 € από πιστώσεις Κεντρικών Αυτοτελών Πόρων (Κ.Α.Π.) του Υπουργείου Εσωτερικών ως τρίτη τακτική επιχορήγηση έτους 2014, μηνός Απριλίου (Δ΄ κατανομή έτους 2014).

2. Αποδοχή πίστωσης ποσού 2.101,55 € από πιστώσεις του Υπουργείου Εσωτερικών από Πρόστιμα ΚΟΚ από 03/01/2014 έως και 03/03/2014.

Περισσότερα...

FOTO 3"Υπογράφηκε η Σύμβαση ανάθεσης κατασκευής του έργου «AΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΟΙΚΙΣΜΩΝ ΜΟΜΑ ΚΑΛΑΜΩΝ, ΜΑΡΑΘΟΥΣΑΣ & ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΕΝΤΟΣ Ε.Ρ.Σ. Δ.Κ. ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ», στο πλαίσιο υλοποίησης της ενταγμένης Πράξης «AΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΟΙΚΙΣΜΩΝ ΜΟΜΑ ΚΑΛΑΜΩΝ, ΜΑΡΑΘΟΥΣΑΣ & ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΕΝΤΟΣ Ε.Ρ.Σ. Δ.Κ. ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» με κωδικό MIS 448229, στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα "Δυτικής Ελλάδας- Πελοποννήσου- Ιονίων Νήσων", συγχρηματοδοτούμενο από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης.

Μετά τον έλεγχο της διαδικασίας από την Ενδιάμεση Διαχειριστική Αρχή της ΕΠ.ΔΕΠΙΝ και το πράσινο φώς από τον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ. Πέτρο Τατούλη, υπογράφηκε σήμερα, 10-04-2014, στο Δημαρχιακό κατάστημα Μεγαλόπολης, οδός Π. Κεφαλά και Σταθοπούλου, η Σύμβαση Κατασκευής του έργου «AΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΟΙΚΙΣΜΩΝ ΜΟΜΑ ΚΑΛΑΜΩΝ,

Περισσότερα...