asteras olimpiakosΜε μια αναμέτρηση γεμάτη ανατροπές ξεκίνησε το 2017 για τον ΑΣΤΕΡΑ. Η 1η εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος Ολυμπιακός-ΑΣΤΕΡΑΣ έληξε με 2-1, στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση και αντεπιθέσεις, ο ΑΣΤΕΡΑΣ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα είχε πολύ καλή παρουσία και πίεσε ψηλά τον αντίπαλο. Η ομάδα μας προηγήθηκε με πέναλτι του Mazza στο 27ο λεπτό, ενώ είχε ευκαιρίες να πετύχει και άλλα γκολ με τους Καλτσά και Τσιλιανίδη. Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΑΣΤΕΡΑ.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ανέβασε την πίεση του και σε μια στιγμή που φαινόταν πως δεν θα έβρισκε λύση στα δίχτυα του Donnarumma, ο Φορτούνης με άπιαστο σουτ ισοφάρισε. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κράτησε το βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά μια αδράνεια στην άμυνα έδωσε την ευκαιρία στο Marin να σκοράρει για το τελικό 2-1.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ: 90. Donnarumma, 33. Selin, 25. Μπέρτος, 18. Γιαννούλης, 96. Igor, 21. Δημούτσος (79' Ιωαννίδης), 13. Τσουκαλάς, 7. Mazza (60' Farina), 19. Τσιλιανίδης, 23. Καλτσάς, 11. Μανιάς (67' Hamdani)

Ολυμπιακός: 31. Leali, 36. Viana, 3. Botia, 2. De La Bella, 77. Figueiras, 28. Martins, 19. Cambiasso (64' Ανδρούτσος), 2. Sebá, 7. Φορτούνης, 52. Μανθάτης (79' Marin), 9. Cardoso (71' Ideye)