16729638 385662951816974 20685074 nΜε μία εξαιρετική εμφάνιση οι αθλητές και οι αθλήτριες μας, ανέβασαν τον ΚΟΑΤ στο βάθρο των νικητών στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών (Παμπαίδες Α,Β – Παγκορασίδες Α,Β) Ν. Ελλάδος που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 10-12 Φεβρουαρίου 2017 στο Ο.Α.Κ.Α. Στην δεύτερη μεγαλύτερη εγχώρια διοργάνωση της αγωνιστικής χρονιάς οι αθλητές μας κατέκτησαν τρία μετάλλια, βελτίωσαν τις ατομικές τους επιδόσεις και απέδειξαν για άλλη μια φορά πόσο υψηλό είναι το επίπεδο προετοιμασίας της ομάδας μας.
Αναλυτικά:

• ο Μητσόπουλος Παναγιώτης στην κατηγορία Παμπαίδων Α’ κατέκτησε ένα ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, ένα χάλκινο στα 50μ. ελεύθερο και ένα χάλκινο στα 100μ. ελεύθερο,
• ο Πανταζόπουλος Παναγιώτης στην κατηγορία Παμπάιδων Β’ κατέκτησε την 6η θέση στα 50μ. πρόσθιο και την 8η θέση στα 100μ. πρόσθιο ενώ έκανε νέο ατομικό ρεκόρ στα 200μ. πρόσθιο,
• η Μεϊδάνη Ισιδώρα στην κατηγορία Παγκορασίδων Β’ κατέκτησε την 9η θέση στα 100μ. πρόσθιο και την 10η θέση στα 200μ. πρόσθιο ενώ έκανε νέο ατομικό ρεκόρ στα 50μ. πρόσθιο,
• η Χρυσικού Κωνσταντίνα πραγματοποίησε νέα ατομικά ρεκόρ στα 50 μ., 100μ. και 200 μ. πρόσθιο στην κατηγορία Παγκορασίδων Α’.

Να συγχαρούμε τα παιδιά για τις επιτυχίες τους και να ευχηθούμε καλή επιτυχία στους: Κωτσίρου Βασιλική, Πλαϊτη Σοφία, Μανωλόπουλο Δημήτρη, Κόκκο Θεόδωρο και Αγγελόπουλο Πέτρο που αγωνίζονται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο για τις κατηγορίες Παίδων - Εφήβων & Κορασίδων.