kerkiraΗ Κέρκυρα επικράτησε με σκορ 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, τον προσπέρασε και τον βύθισε ακόμη περισσότερο στον πάτο της βαθμολογίας. Οι «Φαίακες» είχαν σε τρομερή μέρα τον Τουράμ, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο ματς με σκοπό την επιστροφή στις νίκες και μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ο Τουράμ στο 16' άνοιξε το σκορ για την Κέρκυρα, κεφαλαιοποιώντας την υπεροχή της ομάδας του στν αγωνιστικό χώρο. Ο ίδιος παίκτης χρίστηκε σκόρερ ξανά στο 28', αυτή τη φορά εκμεταλλευόμενος το κενό στην άμυνα των «Αρκάδων». Με το 2-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Αστέρας ανέβηκε, κυρίως λόγω της οπισθοχώρησης των γηπεδούχων, οι οποίοι περίμεναν, βασιζόμενοι στο 2-0 του πρώτου μέρους. Ο Νίκο Φερνάντες ταλαιπώρησε σε ορισμένες περιπτώσεις την άμυνα της Κέρκυρας, χωρίς όμως να καταφέρει να σημειώσει κάποιο τέρμα για την ομάδα του και μοιραία ο Αστέρας Τρίπολης γνώρισε ακόμη μια ήττα.