Την 2η θέση του ενωσιακού στην Κόρινθο κατέκτησε ο αθλητής του ομίλου της ΑΕΚ Τρίπολης Κανελλόπουλος Πέτρος. Στο τελευταίο ενωσιακό της χρονιάς στα 14άρια ο Κανελλόπουλος ανέβηκε στην 2η θέση του τουρνουά που διοργάνωσε με επιτυχία ο Όμιλος Αντισφαίρισης Κορίνθου. Ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης πέρασε τον πρώτο γύρο bye, σε 32άρι ταμπλό, και στον δεύτερο γύρο επικράτησε με 2-0 σετ (4-1, 4-0) του Τζίνη (Ρήγας Άργους). Στον τρίτο γύρο του τουρνουά έπαιξε και επικράτησε και του Παπαχατζή (Ο.Α Αιγιαλείας) με 2-0 σετ (4-1, 4-2) περνώντας στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Στην τετράδα λοιπόν του ενωσιακού αγωνίστηκε με αντίπαλο τον Σπηλιοτόπουλο, τον οποίο και κέρδισε με 2-0 σετ (6-1, 6-1). Στον Τελικό αντίπαλος του Κανελλόπουλου ήταν το Νο 1 της κατηγορίας στην ΣΤ΄ Ένωση στα 14αρια ο αθλητής Ψαριάδης από τον Ο.Α Αιγιαλείας. Εκεί σε ένα πολύ καλό τελικό ο αθλητής του ομίλου της ΑΕΚ δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-0, 6-2) κατακτώντας έτσι την 2η θέση του τουρνουά. Ο όμιλος της ΑΕΚ θα ήθελε δημόσια να συγχαρεί τον αθλητή του Κανελλόπουλο Πέτρο για την επιτυχία του αυτή και του εύχεται καλή συνέχεια στην κατηγορία των Mastersκαι στο τουρνουά της που θα γίνει στις 14-15/12 στην Πάτρα.